Pensionistëve u jepen 5 mijë lekë shpërblim/Kryeministri Rama publikon vendimin

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme vendimin e qeverisë ku përcaktohet shpërblimi prej

Inceneratorët/ Malltezi: ‘Skapi’ i Ramës nuk heton grupin e strukturuar kriminal që vodhi 430 mln euro

I ftuar në SYRI TV me moderatorin Edvin Parruca, eksperti i mjedisit Jamarbër Malltezi foli

Berisha në Bulqizë, prezanton Dëfrim Fikun: Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, Ajo ka një thirrje: Mos më braktisni!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha nga Bulqiza se, sot Shqipëria lëngon në të 4

Berisha në Bulqizë, prezanton Dëfrim Filun: Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, Ajo ka një thirrje: Mos më braktisni!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha nga Bulqiza se, sot Shqipëria lëngon në të 4

Presidenti Begaj nderon 14 vjetorin e Shqipërisë në NATO

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me një status në rrjetet sociale ka nderuar 14 vjetorin

Tritan Shehu/ Shqipëria në NATO, ngjarje madhore në historinë kombëtare!

Hyrja e vendit në NATO është një nga momentet historike më të rëndësishme të Kombit

Fishta zbret në Tiranë/ Kryeministri Rama përcjell lajmin dhe foto

Flotës shqiptare të fluturimeve i është shtuar edhe një avion. Ai është pagëzuar me emrin

Berisha në Peshkopi: Skavica është një aferë korruptive, Dibra nuk mund të varroset!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, afera e Skavicës është një aferë korruptive, Dibra

Berisha në Dibër: Nga Tropoja deri në Konispol, kandidatët tanë janë kandidatë të lirisë

Kryetari i PD, Sali Berisha në prezantimin e kandidatit të PD për bashkinë e Dibrës

Rusia bëhet kryetarja e re e Këshillit të Sigurimit të OKB-së: “Ofensive”

Më 1 prill, Rusia do të marrë presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së –

Lajme

Inceneratorët/ Malltezi: ‘Skapi’ i Ramës nuk heton grupin e strukturuar kriminal që vodhi 430 mln euro

I ftuar në SYRI TV me moderatorin Edvin Parruca, eksperti i mjedisit Jamarbër Malltezi foli

Berisha në Bulqizë, prezanton Dëfrim Fikun: Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, Ajo ka një thirrje: Mos më braktisni!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha nga Bulqiza se, sot Shqipëria lëngon në të 4

Berisha në Bulqizë, prezanton Dëfrim Filun: Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, Ajo ka një thirrje: Mos më braktisni!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha nga Bulqiza se, sot Shqipëria lëngon në të 4

Italia së shpejti do të dërgojë një grup goditës detar në Indo-Paqësor

Nga Kapiten e Parë (L) Artur Meçollari Qeveria Italiane e kryeministres Giorgia Meloni ka vendosur

Lista e Rusisë: Gjashtë vende shihen si miq

LUFTA NË UKRAINË Doktrina e re e politikës së jashtme u prezantua gjatë një takimi

Tanket digjen në tym – ushtarët vrapojnë për të shpëtuar jetën

Prita e Ukrainës shkatërron kolonën e tankeve ruse një nga një, bombardimet shkatërruese të Javelin

Sport

Basketbollistet e reja të Vllaznisë për të katërtën herë kampione/ Kryebashkiaku Spahia: Nderojnë Shkodrën !

Basketbollistet e reja të Vllaznisë, për të katërtin vit radhazi janë shpallur kampione të vendit

Messi arrin shifrën e 800 golave në karrierë, Ronaldo rekordmen

Lionel Messi e ka arritur shifrën e 800 golave në karrierë. Shtatë herë fituesi i

Ndeshja e parë më 27 mars/ Shqipëria publikon listën për ndeshjen ndaj Polonisë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Mendes Campos Junior ka shpallur sot listën me emrat e

Opinione

Moti
10 °C
Tirana
overcast clouds
10° _ 10°
87%
1 km/h

Kulturë & Letërsi

Altin Meçja/ Gongu ra, çmenduria ime shkëlqeu. “Krimbat u zgjuan, urithët ngritën krye”

Në mëngjes po lexoja fragmente të Niçes, “Krimbat u zgjuan, urithët ngriten krye” Po qeshja,

Ferdinand Veliu/Letër për Nënën!!!

E dashur nënë më ka marrë mallli.Më mungon kaq shumë sa ndonjëherë çmëndem kur mendoj

Dy poezi nga RUDINA PAPAJANI

LINDËM TË PAFAJSHËM Lindëm për të qënë të paqtë, me veten dhe me ju, hodhëm

Xhelal Mziu/ Nuk ka më low cost në Rinas! “Fluturojnë” çmimet e fluturimeve

Rilindja rrit ndjeshëm çmimet e biletave! Rriten ndjeshëm çmimet e biletave të avionëve nga Rinasi,

Ngjarjet kryesore në botë për një javë/ Financial Times,-Bankat në trazira !

Londër- Gazetarët dhe redaktorët e Finamcial Times kanë punuar vazhdimisht për të mbuluar momentin më

Ekonomia shqiptare në rënie. Eksportet në vështirësi, kostot e larta, pagat, çmimet…

📌Çmimet e larta maskojnë vështirësitë e eksportuesve, eksportet në sasi pësuan rënie me 2.4% në

Ndryshojnë çmimet e hidrokarbureve, nafta ulet edhe disa qindarka…

Ndryshon çmimi i karburantit në vend. Në mbledhjen e sotme të Bordit të Transparencës u

Inceneratorët/ Malltezi: ‘Skapi’ i Ramës nuk heton grupin e strukturuar kriminal që vodhi 430 mln euro

I ftuar në SYRI TV me moderatorin Edvin Parruca, eksperti i mjedisit Jamarbër Malltezi foli për dhjetëra mln euro të vjedhura

Neutrale Neutrale

Berisha në Bulqizë, prezanton Dëfrim Fikun: Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, Ajo ka një thirrje: Mos më braktisni!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha nga Bulqiza se, sot Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, sot Shqipëria ka

Neutrale Neutrale

Berisha në Bulqizë, prezanton Dëfrim Filun: Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, Ajo ka një thirrje: Mos më braktisni!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha nga Bulqiza se, sot Shqipëria lëngon në të 4 anët e saj, sot Shqipëria ka

Neutrale Neutrale

Lifestyle

Shiko të gjitha

Ramush Haradinaj homazhe për familjen Jashari

22 janari 1998, për familjen Jashari të Prekazit nuk ishte ditë e zakonshme. Atë ditë, baci Shaban me tërë familjen i

Rexhep Shahu/ PA KRYE…

Gjithkush në vetvete është varr i padukshëm Që rreket të kalbë fajet e tij Por faji në varr është si në

7 aksesorët që do të jenë trend këtë pranverë/verë sipas eventeve në Javën e Modës

“Jeta nuk është perfekte, por aksesorët e tu munden” - sidomos nëse dëshiron të jesh gjithmonë “in” me trendet e fundit

Fustani i bardhë?! Jo më një rregull, nuset po zgjedhin të veshin fustan të zi në dasmën e tyre

Ndër tendencat e dasmave që po rriten, shitësit kanë vënë re një rritje të interesit për fustanet e zeza të nusërisë.

Italia së shpejti do të dërgojë një grup goditës detar në Indo-Paqësor

Nga Kapiten e Parë (L) Artur Meçollari Qeveria Italiane e kryeministres Giorgia Meloni ka vendosur

Teknologji & Kuriozitete

Shiko të gjitha

Netflix, përgjegjës për 15% të konsumit global të trafikut të internetit

Global Internet Phenomena Report i publikuar nga Sandvine për janarin 2023 zbuloi se Netflix është

Ishte DynaTAC 8000x i Motorola i cili shënoi fillimin e një epoke të re

  Ai ishte i njohur në industri si “Tulla” (The brick), dhe u pa në

Nuk e dinit/ Veshët tuaj bëjnë zhurmë kur shikoni…

Mendjet tona janë ndoshta më të lidhura nga sa mendojmë. Studiuesit në Universitetin Duke në

Babai i telefonit celular thotë se një ditë do të kemi pajisje telefonike nën lëkurë

Një ditë, telefonat do të bëhen pajisje të integruara në lëkurën tonë, në vend të

Apple shënon rënie për herë të parë që nga 2019

Të ardhurat e Apple kanë rënë 5% tre muajt e fundit të vitit të kaluar,

Meta nis shërbimin e pagesave

Kompania e pronësisë së Facebook dhe Instagram Meta do të prezantojë një shërbim me pagesë

Përsëri për Mira Murati, vlonjatja që udhëhoqi operacionet teknologjike të OpenAI e projekteve ChatGPT dhe Dall-E.

Emri i OpenAI bëri xhiron në internet në ditët e fundit pas lançoi një bot

Mirë se erdhët në ekonominë e TikTok, si po e përdorin shqiptarët platformën, si të fitoni para  

Si po garojnë bizneset dhe krijuesit e përmbajtjes, për të përfituar nga platforma e videove

Mira Murati, shqiptaro-amerikania që krijoi ChatGPT

ChatGPT është një teknologji relovucionare që i lejon kompjuterave të kuptojnë dhe t’i përgjigjen gjuhës

Makina e akullit 2000 vjeçare në shkretëtirë !

Si një qytetërim i humbur krijonte akull në mes të shkretëtirës Secoli prej nesh mendon

Zbulohen më shumë Hëna të gjetura rreth Jupiterit

Planeti Jupiter ka më shumë hëna sesa mendohej më parë. Janë gjetur edhe 12 hëna

Çfarë është “Sistemi i armëve Carl-Gustaf”?

Sistemi i armëve Carl-Gustaf është krijuar për t'u dhënë trupave një avantazh taktik në çdo